İngiltere Rehberi

  Yaşam
  Konaklama
  Eğitim
  Çalışma
  Oxford' da Yaşam
  Oxford'da Yaşam
Oxford'da neler yapılır ve nerelere gidilir

Dünyaca ünlü Oxford, tüm şehre yayılmış olan tarihi binaları, doğal yeşillik alanları, parkları ve kültürel zenginliği ile öğrencilerin her zaman en gözde şehirlerinden birisi olmuştur.

Oxford ve çevresinde görülüp gezilecek çok fazla yer vardır. Nehir kenarında yürüyüş yapıp nehirde dolaşmanın keyfini yaşamak için çok uzağa gitmenize gerek yok. Magdalen Bridge, Folly Bridge ve Bardwell Road'dan Punting yapabilmek için sandal kiralayabilirsiniz.

Mayıs ayında sekiz haftada düzenlenecek kolejler arası ana kürek çekme yarışmasında ya da Ağustos ayında düzenlenen Oxford Şehri Kraliyet Yelkenli yarışmasını izlemek için şehrin hemen içindeki Christ Church bahçesine gidip bot yarışlarını izlemenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Oxford'da ve çevresinde ilginizi çekecek birçok tarihi publar bulunmaktadır. Örneğin şehir merkezinde bulunan Kings Arms pub, aslen 15. yüzyıl at yetiştirme evidir. St Giles sokaginda bulunan Eagle and Child pub, J.R.R. Tolkien ve C.S. Lewis gibi birçok ünlü yazarın gittiği publardandır.

Oxford, tiyatrolar, sinemalar ve müzeler dahil hemen her gün kültürel aktivitelerin yaşandığı bir şehirdir. Oxford'ta görülecek çok fazla sayıda müze, tiyatro, kolejler ve parklar vardır.

Oxford'un en eski tiyatrolarından birisi olan Sheldonian Tiyatrosu Avrupa Komisyonu tarafından "Oxford'un mimari alandaki mücevherlerinden biri" olarak tanınmıştır, bugün konserler ve müzik resitalleri için kullanılmakta olan tiyatro aynı zamanda yıl sonu Oxford Üniversitesi'nin mezuniyet törenlerinede misafirlik etmektedir.

Bilinen en eski sinemalarından birisi olan Phoenix Sineması 1913 yılına kadar uzanır ve klasik, alt yazılı yabancı dildeki film severlerin vazgeçilmez mekanlarından birisidir.

İngiltere'nin ilk kamu müzesi Ashmolean Sanat ve Arkeoloji Müzesi, 1683 yılında açılmıştır ve Üniversitenin büyük sanat koleksiyonuna ve el yapımı çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Konferans, sergi ve özel etkinliklerin de gerçekleştirildiği müzeye giriş ücretsizdir.

Oxford Müzesi, Oxford şehri ve üniversiteleri hakkında bilgi alabileceğiniz bir müzedir.

Modern sanatla ilgileniyorsanız eger, Oxford Modern Sanatlara uğramanızı tavsiye ederiz.

Oxford Üniversitesi kuruluş yılı tam olarak bilinmemekle beraber 1096 yılından bu yana eğitim verildiği bilinmektedir. Günümüzde de dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır. Üniversite yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bunlara ek olarak, Hıristiyan derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir. Otuz kolej ve tüm özel kolejler hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde öğrenci kabul etmektedir. Yedi kolej ise sadece lisans üstü öğrenci kabul ederken, bir kolej yalnızca akademisyenlere yöneliktir. Geriye kalan bir kolej ise yarı zamanlı eğitim alanında uzmanlaşmıştır.

Bir akademik yıl 3 döneme bölünmüştür. Michaelmas dönemi Ekim'den Aralık'a, Hilary dönemi Ocak'tan Mart'a, Trinity dönemi Nisan'dan Temmuz'a kadardır.       
 

   BİZ KİMİZ?

İngiltere'de İngilizce dil eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans ya da başka ülkelerde dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitim konularında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Yurt dışında eğitim görmüş, yaşamış, profesyonel olarak çalışmış yeminli tercümanlardan ve vize danışmanlarından oluşan eğitim danışmanlarımız İngiltere'de, Amerika'da, Avrupa'da ve diğer ülkelerde ihtiyaçlarınıza uygun okulu bulmanıza yardımcı olmaya hazırdır. Tek yapmanız gereken ön görüşme sorularımızı yanıtlamanız olacaktır.  Yurt dışında eğitim için tıklayın.

Online destek için web sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.
( duse_yurtdisi_egitim )

Bizlere facebook, twitter, msn ve skype üzerinden ulaşabilir, tüm soru, öneri ve görüşlerinizi kolaylıkla bildirebilirsiniz.

Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı nedir?

A Plus olarak misyonumuz, İngiltere’de herhangi bir düzeyde eğitim almak isteyen her yaş grubundan kişilerin ihtiyaç, imkan ve amaçları doğrultusunda kaliteli ve uygun koşullarda eğitim alabilecekleri kurumları ayrıca İngiltere’deki yaşam şartları ile konaklama seçenekleri için ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetleri sunmaktır.

S.S.S

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?
İnternet üzerinden kendi başvurumu yapabilir miyim?
İngiltere'de öğrenci olarak çalışabilir miyim?
Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?
Ne zaman vizeye başvurabilirim?

Faydalı Linkler