İngiltere Rehberi

  Yaşam
  Konaklama
  Eğitim
  Çalışma
  Oxford' da Yaşam
  İngiltre'de Konaklama
 

İnsanın en temel gereksinimlerinden biri kısa veya uzun sureli de olsa huzurlu bir ortamda yaşamını sürdürebilmesidir. Yaşayacağınız yeri seçmek, en az gideceğiniz okulu seçmek kadar önemlidir. İşte İngiltere'de konaklamanız için sunulan farklı seçenekler:

Aile yanında konaklama

Aile, yaşadığı evin bir odasını size kiralamaktadır. Öğrenciler arasında en yaygın olan konaklama şekli aile yanında konaklamadır. Size ait olan odanızda rahatça dinlenebilir ve ders çalışabilirsiniz. Aile yanında konaklama güvenlik açısından da en sorunsuz konaklama şekli olduğu gibi, aile ile gecen yemek zamanlarında İngiliz aile yapısını ve kültürünü tanıma şansına da sahip olabilirsiniz.

Yurtta konaklama

Üniversite öğrenimi için İngiltere'de bulunan öğrenciler okullarının yurt hizmetlerinden yararlanabilirler. Ortak mutfak ve banyonun bulunduğu yurtlar olduğu gibi daha üst sınıf öğrencilerinin tercih ettiği banyolu odalar da üniversite yurtlarında mevcuttur. Odalarda kalan kişi sayısı fiyatlandırmaya göre değişmektedir. Fakat yurt hizmetini sağlayan dil okullarının sayısı oldukça sınırlıdır ve üniversitelere göre de pahalıdır. Bazı dil okulları özellikle yaz aylarında üniversitelerin yurtlarını kendi öğrencileri için kiralamaktadır.

Hostel ya da otelde konaklama

Kısa dönem için gelen öğrencilerin tercih ettiği bir konaklama şeklidir. Bütçenize ve okula olan yakınlığına göre bir hostelde ya da bir otelde konaklayabilirsiniz.

Oda kiralama

Aile yanında konaklamaktan farklı olarak oda kiralama şeklinde yapılan konaklamalarda, beraber yaşadığınız kişiler muhtemelen sizin gibi öğrenci olan ya da çalışan kişilerdir. Ortak bir banyoyu ve mutfağı kullandığınız bu konaklama şekli, getirdiği bireysel özgürlük nedeniyle oldukça sık tercih edilen bir konaklama şeklidir.

 

   BİZ KİMİZ?

İngiltere'de İngilizce dil eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans ya da başka ülkelerde dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitim konularında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Yurt dışında eğitim görmüş, yaşamış, profesyonel olarak çalışmış yeminli tercümanlardan ve vize danışmanlarından oluşan eğitim danışmanlarımız İngiltere'de, Amerika'da, Avrupa'da ve diğer ülkelerde ihtiyaçlarınıza uygun okulu bulmanıza yardımcı olmaya hazırdır. Tek yapmanız gereken ön görüşme sorularımızı yanıtlamanız olacaktır.  Yurt dışında eğitim için tıklayın.

Online destek için web sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.
( duse_yurtdisi_egitim )

Bizlere facebook, twitter, msn ve skype üzerinden ulaşabilir, tüm soru, öneri ve görüşlerinizi kolaylıkla bildirebilirsiniz.

Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı nedir?

A Plus olarak misyonumuz, İngiltere’de herhangi bir düzeyde eğitim almak isteyen her yaş grubundan kişilerin ihtiyaç, imkan ve amaçları doğrultusunda kaliteli ve uygun koşullarda eğitim alabilecekleri kurumları ayrıca İngiltere’deki yaşam şartları ile konaklama seçenekleri için ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetleri sunmaktır.

S.S.S

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?
İnternet üzerinden kendi başvurumu yapabilir miyim?
İngiltere'de öğrenci olarak çalışabilir miyim?
Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?
Ne zaman vizeye başvurabilirim?

Faydalı Linkler