İngiltere Rehberi

  Yaşam
  Konaklama
  Eğitim
  Çalışma
  Oxford' da Yaşam
  İngiltre'de Çalışma
İngiltere'de bir yandan eğitim görürken bir yandan da çalışabilirsiniz. Okuldan arta kalan zamanlarınızda yarı zamanlı olarak çalışmak hem sosyalleşmeniz açısından hem de getirdiği maddi imkanlar açısından, İngilterede eğitim gören öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bir yaklaşımdır. Gelin bu konuda aklınıza takılan soruları yanıtlayalım;

Çalışma iznimin olduğunu nasıl anlarım?

Bunun için pasaportunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer yabancı öğrenci izniniz (student immmigrant permission) varsa ve çalışma yetkisine sahip olduğunuz yazıyorsa ("Work must be authorized") ya da ("Able to work as authorized by the Secretary of State") İngiltere'de çalışabilirsiniz.

Haftada kaç saat yarı zamanlı (part-time) olarak çalışabilirim?

Haftada 20 saate kadar yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz

Peki 20 saatten fazla çalışırsam?

20 saatten fazla çalıştığınız takdirde yasaları ihlal etmiş kabul edilir ve hakkınnızda işlem başlatılabilir.

Peki nasıl iş bulabilirim?

İlan panoları bu konuda çok işinize yarayacaktır. Okulun çevresinde ve alışveriş merkezlerinde karşılaşabileceğiniz bu panolarda birçok yarı zamanlı iş ilanı bulunmaktadır. Ayrıca çoğu okulun kendi iş bulma ofisi ya da kariyer geliştirme merkezi vardir. Bu merkezler aracılığı ile iş başvuruları yapabilir ve geleceğe dair staj ve ileri eğitim konularında yardım alabilirsiniz.

Henüz İngiltere'ye gitmeden bir tanıdığım sayesinde yarı zamanlı bir iş buldum. Ne kadar kazanacağım ve ne kadar çalışacağıma kadar her şey belli. Bunu vize başvurumda gelirlerim kısmında gösterebilir miyim?

Bu geliri vize başvurunuzda sizden istenen gelir beyanatında gösteremezsiniz. Vize başvurusunda sizden İngiltere'de çalışarak kazanacağınız paraya ihtiyaçınız olmadan da masraflarınızı karşılayabilmenizi bekleyeceklerdir. Bulduğunuz iş yokmuş gibi davranın lütfen...

Hala kafamda İngiltere'de çalışmaya dair soru işaretleri var...

DUSE, İngiltere'ye dair kafanızdaki tüm soruların cevabını her zaman vermeye hazırdır. Lütfen bizimle iletişime geçmekte kendinizi rahat hissedin.    
 

   BİZ KİMİZ?

İngiltere'de İngilizce dil eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans ya da başka ülkelerde dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitim konularında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Yurt dışında eğitim görmüş, yaşamış, profesyonel olarak çalışmış yeminli tercümanlardan ve vize danışmanlarından oluşan eğitim danışmanlarımız İngiltere'de, Amerika'da, Avrupa'da ve diğer ülkelerde ihtiyaçlarınıza uygun okulu bulmanıza yardımcı olmaya hazırdır. Tek yapmanız gereken ön görüşme sorularımızı yanıtlamanız olacaktır.  Yurt dışında eğitim için tıklayın.

Online destek için web sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.
( duse_yurtdisi_egitim )

Bizlere facebook, twitter, msn ve skype üzerinden ulaşabilir, tüm soru, öneri ve görüşlerinizi kolaylıkla bildirebilirsiniz.

Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı nedir?

A Plus olarak misyonumuz, İngiltere’de herhangi bir düzeyde eğitim almak isteyen her yaş grubundan kişilerin ihtiyaç, imkan ve amaçları doğrultusunda kaliteli ve uygun koşullarda eğitim alabilecekleri kurumları ayrıca İngiltere’deki yaşam şartları ile konaklama seçenekleri için ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetleri sunmaktır.

S.S.S

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?
İnternet üzerinden kendi başvurumu yapabilir miyim?
İngiltere'de öğrenci olarak çalışabilir miyim?
Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?
Ne zaman vizeye başvurabilirim?

Faydalı Linkler